Regulamin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Laura
Admin elfów
Admin elfów
Posty: 11933
Rejestracja: 9. lis 2016, 18:10

Regulamin

Post autor: Laura » 16. kwie 2017, 14:16

Forum ogólnotematyczne.
- Aby jednak zachować porządek i miłą atmosferę niezbędne jest przestrzeganie poniższego regulaminu:

1.Za zarządzanie forum odpowiadają : Administratorzy i Moderatorzy.

2. W razie pytań użytkownik kontaktuje się najpierw z Moderatorem, a dopiero później (w razie niesatysfakcjonującej reakcji lub jej braku) z Administratorem. Administrator nie ma obowiązku odpowiadać na pytania, które leżą w gestii moderatora danego działu.
3. Aby uniknąć sporów i rozbieżności w rozumieniu regulaminu oraz zasad netykiety . Uznaję się, że to interpretacja administracji jest wiążąca

4. Administracja wypełniając swoje obowiązki ma prawo ingerować w posty użytkowników (tj. zmieniać ich treść), przenosić na inne miejsce docelowe, kasować je oraz nadawać użytkownikom tzw. "ostrzeżenia".
(przy czym powinno to być uzasadnione wpisem koloru czerwonego wraz z podaniem nicka osoby ingerującej w post/wypowiedź)

"Ostrzeżenie" nie jest metodą nacisku, a jedynie informacja o błędnym postępowaniu na forum które koliduje z regulaminem forum . Powyżej 4 ostrzeżeń użytkownik ma zakaz "postowania" (pisania postów,może tylko czytać tematy na forum), a powyżej 9 również zakaz czytania (tzw.ban) . W przypadku drastycznego naruszenia zasad regulaminu, netykiety lub zasad współżycia społecznego Administracja może usunąć użytkownika z Forum (ban).
- Czas trwania ostrzeżenia ustalony jest opcjonalnie na 30 dni od daty otrzymania ostrzeżenia
- Czas "zbanowania" (tzw.ban) jest ustalany indywidualnie i brane są pod uwagę takie czynniki jak np."recydywa"


5. Administracja nie jest nieomylna, wiec prosimy o wyrozumiałość w postrzeganiu jej poczynań. Gdyby jednak doszło do nadużyć to każdy użytkownik ma prawo zaprotestować. W tym celu prosimy używać opcji "raport" przy danym poście, lub tez korzystać z "Prywatnych Wiadomości" i informować administrację o ewentualnym łamaniu regulaminu i zasad ogólnie pojętej kultury zarówno przez zwykłych użytkowników jak i przez osoby odpowiedzialne za zarządzanie. Skargi na działania administracji można również umieszczać na specjalnie do tego stworzonym forum (Dział skarg i zażaleń )

6. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za:

- treść publikowanych przez Użytkowników wiadomości (są one prywatnymi opiniami Użytkowników
przerwy w funkcjonowaniu forum;
- utratę danych zawartych na forum;
- jakiekolwiek straty, utracone korzyści i szkody pośrednie poniesione przez Użytkowników w związku z korzystaniem z forum.

7. Użytkownicy forum, którzy w procesie rejestracji podali nieprawdziwe dane, bądź dane te są nieaktualne (np. nieaktywny adres e-mail) oraz użytkownicy nie posiadający na koncie żadnego postu, mogą zostać zablokowani lub usunięci z forum bez ostrzeżenia.(na forum preferowane jest posiadanie przez jednego użytkownika tylko jednego "czynnego" konta )

8. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na forum - w menu forum opcja "Szukaj"
9. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Każdy użytkownik ma pełne prawo do wyrażania swoich poglądów i ma obowiązek do traktowania z szacunkiem poglądów innych. Nie prowokuj, nie atakuj, nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników - odnoś się do problemu, a nie do osoby i traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
10. Posty umieszczone na forum wyrażają poglądy jego użytkowników, a nie administratorów i/lub moderatorów (nie dotyczy postów pisanych przez nich) - jedynymi osobami odpowiedzialnymi za treść postów są ich autorzy.

11. Moderatorzy i Administratorzy biorąc udział w dyskusjach nie związanych z funkcjonowaniem forum (nie wykonując czynności związanych z zarządzaniem/moderowaniem), wypowiadają się we własnym imieniu (jako normalni użytkownicy).

12. Na Forum zabronione jest:

-szerzenie treści propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie), nienawiść rasowa, wulgarnych, obscenicznych, oszczerczych, jak również obrażanie uczuć religijnych rożnych grup wyznaniowych;
- publikowanie linków do stron pornograficznych, zawierających oprogramowanie pirackie ("warez"), numery seryjne ("seriale") czy łamiące zabezpieczenia ("cracki");
- reklamowanie innych serwisów, chyba ze dopuszcza to komentarz danego działu. Wszelkie treści o charakterze spamu są zabronione i będą natychmiast usuwane oraz zgłaszane do abuse operatora:
reklamowanie innych serwisów, chyba ze dopuszcza to komentarz danego działu. Wszelkie treści o charakterze spamu są zabronione i będą natychmiast usuwane oraz zgłaszane do abuse operatora:
- używanie czerwonego koloru (tego kolor mogą używać tylko Administratorzy i Moderatorzy.
13. Forum to nie śmietnik: jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji i piszesz jedynie np. "No właśnie!", "Zgadzam się z powyższym", "racja" - nie zamieszczaj go. Uzasadnij swoje zdanie.
14. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.
15. Zabierając głos w dyskusji staraj się nie odchodzić od tematu.
16. Nie pisz dużymi literami (oznacza to krzyk), zwłaszcza w temacie wątku
17. Jeżeli Twój post jest skierowany tylko do jednej osoby lepiej wysłać jej prywatna wiadomość lub e-mail
18. Nie umieszczaj w postach dużych obrazków - korzystaj z miniaturek będących odsyłaczami do obrazków z pełnym wymiarze.
19. Treści zamieszczanych na forum wiadomości są chronione prawem autorskim.
20. W przypadku umieszczania w poście treści nie będących wypowiedziami autora postu, konieczne jest podanie źródła
(link do strony źródłowej )
21. Posty umieszczone na forum traktuje się jako "wydrukowane". Z zasady Administracja nie kasuje postów, o ile nie naruszają one postanowień Regulaminu, netykiety lub zasad współżycia społecznego/dobrych obyczajów. Autor nie może żądać usunięcia własnego postu z systemu (naruszałaby to harmonię forum ponieważ posty wyrwane z całości tematu zburzyłyby jego logiczną całość.
22. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za to co piszą użytkownicy.Ponoszą ją autorzy poszczególnych wpisów.
23. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści znajdujących się na forum, a nie będących wypowiedziami własnymi, jest zabronione.
24. Po napisaniu 50 postów każdy nowy forumowicz może (ale nie musi) dostać PW (Prywatne Wiadomości)
Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku gdy jakiś użytkownik zgłosi próbę "werbowania" za pomocą PW na inne fora.
25. Staramy się pisać poprawnie tak by treść była czytelna, rażące wielokrotne naruszenia zasad pisowni mogą skutkować udzieleniem ostrzeżenia.
26. W przypadkach, których powyższy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku.
27. Administratorzy forum zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie i bez podania przyczyn.
28. Rejestracja oznacza znajomość i zgodę na wszystkie punkty regulaminu i na otrzymywanie maili z forum.
29.Kont na zyczenie nie kasujemy.
30.Nieaktywne konta moga byc kasowane.
Na forum nie przeklinamy, nie reklamujemy stron konkurencyjnych, nie klocimy sie, nie denerwujemy innych!


:klaniam

Zablokowany